Firma noastra de pe Platforma Incontro - Calea Sagului angajeaza Operator Router CNC.

Cerinte:

Absolvent de liceu scoala profesionala tehnica;
Experienta relevanta de minim 2 ani ca operator utilaje cu comanda numerica;
Seriozitate, spirit de echipa, capacitate de comunicare cu programatorul CNC, proiectantii si productia;
Capacitate de intelegere a desenelor tehnice;
Capacitate de ajustare a programelor atunci cand este necesar;
Cunostinte legate de freze si utilizarea acestora pe diferite materiale.

Responsabilitati:

Operare router 3 axe pentru prelucrare: carton, plastic, plexiglas, mdf;
Indeplineste toti pasii necesari specifici de la setare masina la "pus pe masa";
Asigura functionarea si intretinerea optima a masinii;
Gestioneaza frezele (comanda, ascutire);
Seriozitate, organizare, inclinatie tehnica, capacitate de adaptare la situatii neprevazute aparute in producție.

Pentru detalii, va rugam sa ne contactati!

automatic line installation operator / operator montaj linii automate
Vacancies
2