Full Job Description

Ce abilitati urmarim la aceasta persoana:

- Limba Engleza nivel avansat obligatoriu, Cunoastere si altor limbii straine contituie un avantaj major

- Abilitati de planificare. ,organizare, de negociere si comunicare atat in interiorul companiei cat si cu clientii,

- Experienta intr-o activitate similara in domeniul logisticii constituie avantaj.

- Cunostinte de operare PC ;

- Abilitati de planificare, organizare, de negociere si comunicare atat in interiorul companiei cat si cu clientii ;

- Automotivare. Un bun coordonator de transport gaseste motivatia in interior si in recompensele pe care le primeste

- Capacitate de a lucra in conditii de stres si termene limita

- Responsabilitate. Nu vrem sa stam cu batul in spate. Ne dorim o persoana care isi stabileste obiectivele si lupta pana le atinge ;

- Abilitati de negociere si persuasiune. Convinge¬ne direct din CV si e¬mail ca stii sa (te) vinzi.

Descrierea jobului

- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;

- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor;

- Comunicarea detaliilor in ceea ce priveste incarcare/descarcare;

- Ghidarea si urmarirea masinilor: incarcare/ descarcare;

- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;

- Informarea/contactarea clientilor in legatura cu transportul;

- Preluarea apelurilor telefonice personal intern/clienti;

- Verificarea activitatii soferilor;

- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat.

-Asigurarea fluxului informational de la si catre soferi

-Respectarea targeturile legate de performanta si calitate a serviciilor

-Planificarea, organizarea si coordonarea activitati zilnice de transport, prin preluarea si urmarirea executarii comenzilor de transport intern si international pentru flota alocata

-Prospectarea oportunitatilor de transport (contactare clienti actuali, parteneri, potentiali clienti) in vederea stabilirii de relatii comerciale.

-Dezvoltarea portofoliul de comenzi prin atragerea de noi clienti.

-Documentarea in permanenta in legatura cu legislatia internationala in domeniul comercial si al transporturilor

Ce Oferim:

- Pachet salarial motivant peste medie;

- Bonusuri trimestriale si anuale;

- Tichete de masa in valoare de 30 lei pe zi;

- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica;

- Asigurare medicala / abonament la sala / pensie privata

- Un mediu profesional de lucru intr-o companie in continua crestere;

- Posibilitati de dezvoltare si promovare in cadrul echipei;

- Conditii de lucru moderne si placute;

- Oportunitatea de a creste profesional si financiar in functie de competente si rezultate;

- Program Flexibil / se poate lucra si remote de acasa !

Descrierea companiei

Ianis Cargo SRL este una din cele mai stabile si prospere companii pe segmentul Transporturi Express nationale si internationale.

Daca ai citit acest anunt, te potrivesti cu descrierile de mai sus si ai vrea sa lucrezi in echipa noastra, trimite­-ne un e­mail cu CV-ul tau

Ne marim echipa de Dispeceri Transport si ne cautam un nou coleg! Te invitam sa bem o cafea impreuna la biroul nostru din Ploiesti, esti curios sa vezi cum arata? Vino sa ne vizitezi! ;))

Detalii la telefon : 0722 349 043

dispatcher
Full-time
900 EUR  -  2,000 EUR (per month)
Vacancies
1