POPAS PINUL S.R.L. angajează RECEPȚIONER pentru HOTEL HELEN, absolvent/ă de studii superioare, preferabil de specialitate (TURISM), cunoscător/-oare a/-l limbii engleze - nivel mediu spre avansat (scris și vorbit) și având experiență în operarea pe computer.

RESPONSABILITĂȚI:

Preluarea și înregistrarea rezervărilor de la clienți;

Primirea și cazarea clienților, înregistrarea datelor clienților;

Întocmirea actelor necesare cazării clienților (contracte de turism, urmărirea și încasarea plăților);

Promovarea serviciilor oferite clienților;

Ținerea evidenței clienților și a situației camerelor;

Înregistrarea consumurilor clienților;

Încasarea contravalorii serviciilor consumate de clienți;

Emiterea notelor de plată și a facturilor;

Gestionarea cheilor;

Emiterea cardului magnetic de acces în spațiul de cazare;

Gestionarea apelurilor telefonice atât din exterior cât și din interior;

Distribuirea mesajelor și a corespondenței;

Întocmirea situațiilor și a rapoartelor zilnice;

Realizarea și distribuția către celelalte departamente ale rapoartelor necesare desfășurării activității zilnice (închiderea de zi, statistici);

Soluționarea eficientă a tuturor solicitărilor înregistrate;

Realizarea situației zilnică a spațiilor de cazare (check-out, check-in);

PROGRAM DE LUCRU:

12h / 24h / 48h

În total pe lună lucrează 15 zile.

Exemplu:

1.02 lucrează 12 h de zi (07:00 19:00)

2.02 lucrează 12 h de noapte (19:00 07:00)

3.02 LIBER

4.02 LIBER

5.02 lucrează 12 h de zi (07:00 19:00)

TRANSPORTUL + MASA + ECHIPAMENTUL sunt asigurate de către societate!

Relații la numărul de telefon între orele 08:00 16:00.

receptionist
Vacancies
2