Full Job Description

Candidatul ideal:

  • studii superioare (în domeniul turismului constituie avantaj);
  • limba engleză nivel conversational;
  • atitudine pozitivă, prezență și ținută agreabilă;
  • amabilitate și orientare catre client;
  • capacitatea de a găsi soluții și de a rezolva probleme;
  • bune abilități de comunicare, relaționare cu clienții și lucru în echipă;
  • adaptarea la un program de lucru în ture;
  • aptitudini practice de operare pe calculator (Word, Excel);
  • experienta pe un post similar minim un an (constituie avantaj);

Descrierea jobului:

  • preluarea și înregistrarea rezervarilor în sistemul de gestiune hotelieră;
  • primirea, înregistrarea și cazarea clienților;
  • întocmirea actelor necesare cazarii clientilor;
  • promovarea şi vânzarea serviciilor hotelului;
  • negocierea tarifelor pentru clienți în limitele stabilite;
  • medierea conflictelor și rezolvarea reclamațiilor clientilor;
  • atribuții de facturare, încasare, emitere documente fiscale;

Beneficii:

  • mediu de lucru stabil, plăcut, alături de o echipa profesionista;
  • pachet salarial atractiv;
  • o masă pe zi, apa si cafea;
  • beneficii specifice industriei hoteliere;

 Descrierea companiei:

Deschis începand cu 1 martie 2017, Hotel Briliant este un hotel nou in Cluj-Napoca, situat intr-o zona rezidentiala si linistita, la doar 5-10 minute distanta de centrul orasului. Hotelul nostru oferă servicii de lux si pune la dispoziția oaspeților 24 de camere și 3 apartamente, sala de evenimente, restaurant, bar, sala de fitness si sauna.

Receptionist / Recepționist
Vacancies
2