Managerul laboratorului de cofetărie este responsabil pentru conducerea echipei de cofetărie, dezvoltarea de noi rețete și menținerea celor mai înalte standarde de calitate și inovare.

Acest rol necesită un amestec de creativitate, leadership și expertiză tehnică în arta cofetariei.

Responsabilități cheie:

Management și supervizare:

Supravegheați operațiunile zilnice ale laboratorului, gestionați programul personalului și asigurați-vă că sunt respectate toate normele de sănătate și siguranță.

Nivel ridicat de creativitate și o pasiune pentru explorarea de noi arome, texturi și prezentări.

Abilități excelente de măsurare, capabil să urmeze rețetele cu precizie și să producă în mod constant produse de înaltă calitate, cu gust, textură și aspect consistent.

Controlul calității:

Asigurați-vă că toate produsele îndeplinesc standardele de calitate necesare; supravegheați pregătirea și prezentarea tuturor produselor de patiserie-cofetarie.

Gestionarea inventarului:

Gestionați inventarul de ingrediente și consumabile, negociați cu furnizorii și vă asigurați că laboratorul este bine aprovizionat.

Formarea echipei:

Instruirea și îndrumarea personalului din bucătărie cu privire la tehnicile de patiserie și la utilizarea corectă a echipamentelor.

Controlul costurilor:

Monitorizați bugetul și controlați cheltuielile, maximizând în același timp eficiența costurilor în operațiunile de laborator.

Competențe și calificări necesare:

Experiență dovedită în calitate de cofetar, peste 10 ani într-un laborator de cofetarie-patiserie.

Beneficii :

Salariu competitiv și tichete de masa

Program flexibil de lucru

Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică și motivată.

Descrierea companiei

Casa Antonie este o companie cu o vechime de peste 30 de ani pe piata si are ca obiect de activitate productia, vanzarea si distributia produselor proprii de cofetarie si patiserie. Produsele noastre se regasesc atat in magazine de specialitate dar si in marile lanturi de supermaket-uri din Bucuresti si din tara.

Laboratorul isi are locatia in sectorul 6, in apropierea statiei de metrou Crangasi (platforma Industriala Gratmetal), Strada Mehadia nr 39A.

administrative services manager
Vacancies
1