Suntem în căutarea unui cofetar talentat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre. Dacă îți place să lucrezi cu dulciuri și să creezi opere de artă comestibile, aceasta este o oportunitate excelentă pentru tine.

Responsabilități:

Pregătirea și coacerea diferitelor tipuri de prăjituri, prăjituri cu cremă, torturi și alte produse de patiserie;

Decorarea produselor de patiserie cu glazuri, creme și ornamente;

Crearea și implementarea de rețete noi și inovatoare;

Asigurarea calității și prezentării estetice a produselor finite;

Menținerea curățeniei și igienei în bucătărie și în zona de lucru;

Colaborarea cu echipa pentru a îndeplini comenzile clienților și a respecta termenele limită;

Monitorizarea stocului de ingrediente și aprovizionarea în mod regulat;

Respectarea standardelor de siguranță alimentară și a regulilor de igienă.

Cerințe:

Experiență anterioară într-un rol similar într-o cofetărie sau patiserie;

Cunoștințe solide despre tehnici de coacere și decorare;

Abilități excelente de organizare și gestionare a timpului;

Atenție la detalii și abilități artistice;

Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu aglomerat și de a respecta termenele limită;

Flexibilitate și disponibilitate de a lucra în weekend-uri și sărbători;

Abilități bune de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă;

Certificat de igienă alimentară reprezintă un avantaj.

Beneficii:

Oportunitatea de a lucra într-un mediu creativ și dinamic;

Posibilitatea de a-ți dezvolta abilitățile de cofetar și de a-ți exprima creativitatea;

Salariu competitiv și pachet de beneficii atractiv;

Oportunitatea de a colabora cu o echipă talentată și pasionată;

Posibilitatea de a participa la traininguri și workshop-uri pentru a-ți îmbunătăți abilitățile;

Oferim un mediu de lucru plăcut și prietenos.

Dacă ești o persoană pasionată de cofetărie și îți dorești să faci parte dintr-o echipă de succes, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău actualizat. Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Detalii la telefon: 0799225028

Pastry Chef / Cofetar
Full-time
3,500 RON  -  5,000 RON (per month)
Vacancies
1