Full Job Description

Ing. Mecanic (Sef sectie prelucrari mecanice),

Responsabilitati

- Studierea detaliilor de proiectare a produselor
- Remedierea neconformitatior in timp util
- Asigurarea informarii tehnice a superiorului ierarhic
- Coordoneaza productia in atelierul de prelucrari mecanice/montaj
- Gestioneaza ridicarea de materiale necesare pentru procesul de productie
- Este responsabil pentru controlul pe flux

Cerinte necesare

Experienta profesionala minim 2 ani pe un post similar
Absolvent studii superioare de specialitate Facultatea de Mecanica
Cunoasterea limbii engleze/nivel mediu
Capacitatea de a citi schite tehnice;
Simt al raspunderii,respectarea termenelor limita, adaptabilitate, flexibilitate, seriozitate, putere de concentrare, gandire creativa, profesionist, atent la detalii;
Cunoasterea standardelor si a normativelor aflate in vigoare, precum si a legislatiei in domeniu;
Abilitati profesionale: cunostinte tehnice dobandite in domeniul de specializare, legislatie specifica domeniului tehnic
- Experienta in domeniul FEROVIAR constitue avantaj;

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- bonuri de masa;
- prime de sarbatori (Paste, Craciun);
- abonament privat servicii medicale;
- zile de concediu suplimentare in functie de vechime (pana la 30);
- loc de muncă stabil.

CV la adresa de email -

DESCRIEREA FIRMEI
SC SPIACT CRAIOVA SA este o societate de productie industriala, aparataj centralizare si telecomanda Cai Ferate ale carei produse, servicii si lucrari se adreseaza in principal infrastructurii feroviare.

Civil engineer/Foreman/Team leader / Inginer constructor/ Maistru/ Sef de echipa
Full-time
Vacancies
1